Jump to content

Cassagnabère-Tournas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kasanjaberë-Turnas
Cassinhabèra e Tornàs (Ocitanisht)
Cassagnabère-Tournas (Frëngjisht)
Komunë
Kisha dhe monumenti në Kasanjaberë-Turnas
Kisha dhe monumenti në Kasanjaberë-Turnas
Stema Kasanjaberë-Turnas
VendiFranca
Sipërfaqja
1
25.240 km2 (9.745 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
467
 • Dendësia19/km2 (48/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Cassagnabère-Tournas (Shqip: Kasanjabera-Turnasi ; Ocitanisht: Cassinhabèra e Tornàs) është një komunëdepartamentin Garonë e EpërmeFrancën jugperëndimore.

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962507—    
1968544+7.3%
1975464−14.7%
1982424−8.6%
1990426+0.5%
1999389−8.7%
2008398+2.3%
2018463+16.3%

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]