Castejón, Cuenca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Castejón, Cuenca
Popullsia
 • Gjithsej151
Emri i banorëveCastejonero, castejonera

Castejón, Cuenca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Alcarria, të provincës Cuenca, në Castile-La Mancha. Castejón, Cuenca ka 151 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43,62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]