Provinca Cuenca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Cuenca (provincë))
Provinca Cuenca
Popullsia
 • Gjithsej218.036
Emri i banorëvespanjisht: [Conquense] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)

Cuenca është një provincë e komunitetit autonom Castilla-La Mancha, në Spanjë. Cuenca ka një popullsi prej 218,036 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17141 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]