Castelfranc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kastelfrëngu
Castèlfranc (Ocitanisht)
Castelfranc (Frëngjisht)
Komunë
Bashkia dhe kisha e Kastelfrëngut
Bashkia dhe kisha e Kastelfrëngut
VendiFranca
Qeveria
 • Kryetari (2020-2026) Laurent Bolos
Sipërfaqja
1
5.710 km2 (2.205 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
429
 • Dendësia75/km2 (190/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Castelfranc ( shqiptimi frëngjisht: [kastɛlfʁɑ̃] ; Ocitanisht: Castèlfranc ; Shqip: Kastelfrëng ) është një komunëdepartamentin OltFrancën jugperëndimore.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]