Castelló de Farfanya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castelló de Farfanya
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Castelló de Farfanya is located in Spanjë
Castelló de Farfanya
Castelló de Farfanya

Koordinatat: 41°49′16″V 0°43′45″L / 41.82111°V 0.72917°L / 41.82111; 0.72917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Manuel Medà i Calella
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.97 km2
Lartësia 358 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25136
Koordinatat 41° 49′ 16″ Veri

0° 43′ 45″ Lindje


Castelló de Farfanya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Castelló de Farfanya ka 567 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]