Castell-Platja d'Aro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castell-Platja d'Aro
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Castell-Platja d'Aro is located in Spanjë
Castell-Platja d'Aro
Castell-Platja d'Aro

Koordinatat: 41°49′9″V 3°4′6″L / 41.81917°V 3.06833°L / 41.81917; 3.06833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Joan Giraut (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.74 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 10376 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellarencs; Platjarencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17250
Koordinatat 41° 49′ 9″ Veri

3° 4′ 6″ Lindje

Faqja Zyrtare www.platjadaro.cat


Castell-Platja d'Aro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Castell-Platja d'Aro ka 10376 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.74 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]