Castellar del Vallès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellar del Vallès
Komunë
noform
Castellar del Valles and Sant Llorenç del Munt
Stema_figuraFlag of Castellar del Vallès.svg
Vendndodhja
Castellar del Vallès is located in Spanjë
Castellar del Vallès
Castellar del Vallès

Koordinatat: 41°37′3″V 2°5′17″L / 41.61750°V 2.08806°L / 41.61750; 2.08806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Kryetari i Bashkisë Ignasi Giménez Renom
Partia PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.17 km2
Lartësia 331 m (m.n.d.)
Popullsia 22626 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellarenc, castellarenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8211
Koordinatat 41° 37′ 3″ Veri

2° 5′ 17″ Lindje

Faqja Zyrtare www.castellarvalles.cat


Castellar del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castellar del Vallès ka 22626 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]