Castellcir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellcir
Komunë
Vendndodhja
Castellcir is located in Spanjë
Castellcir
Castellcir

Koordinatat: 41°45′43″V 2°8′59″L / 41.76194°V 2.14972°L / 41.76194; 2.14972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental (Moianès after 24 May 2015)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.2 km2
Popullsia 665 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 45′ 43″ Veri

2° 8′ 59″ Lindje


Castellcir është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Castellcir ka 665 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]