Castelldefels

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castelldefels
Komunë
Stema_figuraBandera Castelldefels.jpg
Vendndodhja
Castelldefels is located in Spanjë
Castelldefels
Castelldefels

Koordinatat: 41°17′V 1°58′L / 41.283°V 1.967°L / 41.283; 1.967

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Kryetari i Bashkisë Manuel Reyes
Partia PPC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.9 km2
Lartësia 3 m (m.n.d.)
Popullsia 62,080 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit castelldefelenc, castelldefelenca (Ca)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8860
Faqja Zyrtare www.castelldefels.cat


Castelldefels është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castelldefels ka 62,080 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]