Castelnau-Montratier-Sainte-Alauzie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Castelnau-Montratier-Sainte-Alauzie ( shqiptimi frëngjisht: [kastɛlno mɔ̃tʁatje sɛ̃t alozi] ; Lengodhoke : Castèlnau de Montratièr e Senta Alàusia ; Shqip: Kastel-Montra-Shën-Alauza) është një komunëdepartamentin Olt, Franca jugore . Komuna u krijua më 1 janar 2017, prej bashkimit të ish-komunave Kastel-Montër (selia) dhe Shën-Alauzë . [1]

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Arrêté préfectoral 3 August 2016 (in frëngjisht)