Castilblanco

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castilblanco
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Castilblanco is located in Spanjë
Castilblanco
Castilblanco

Koordinatat: 39°18′20″V 5°6′37″P / 39.30556°V 5.11028°P / 39.30556; -5.11028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku
Kryetari i Bashkisë Rafael Delgado
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 131,6 km2
Lartësia 501 m (m.n.d.)
Popullsia 1151 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 12th century
Vendasit castilblanqueño (m), castilblanqueña (f)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6680
Koordinatat 39° 18′ 20″ Veri

5° 6′ 37″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.castilblanco.es


Castilblanco është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Badajoz, në Extremadura. Castilblanco ka 1151 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 131,6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]