Castillejo de Iniesta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castillejo de Iniesta
Komunë
Vendndodhja
Castillejo de Iniesta is located in Spanjë
Castillejo de Iniesta
Castillejo de Iniesta

Koordinatat: 39°32′V 1°46′P / 39.533°V 1.767°P / 39.533; -1.767

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Cuenca
Qarku Manchuela conquense
Kryetari i Bashkisë Enrique Lucas Mateo (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.7 km2
Lartësia 824 m (m.n.d.)
Popullsia 192 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castillejero, castillejera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16250


Castillejo de Iniesta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Manchuela conquense, të provincës Cuenca, në Castile-La Mancha. Castillejo de Iniesta ka 192 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]