Castillejo de Martín Viejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castillejo de Martín Viejo
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Castillejo de Martín Viejo is located in Spanjë
Castillejo de Martín Viejo
Castillejo de Martín Viejo

Koordinatat: 40°42′2″V 6°38′44″P / 40.70056°V 6.64556°P / 40.70056; -6.64556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Ciudad Rodrigo-Sierra de Gata
Kryetari i Bashkisë Cándido Palacios Palacios
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 155.67 km2
Lartësia 672 m (m.n.d.)
Popullsia 269 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castillejenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 37592
Koordinatat 40° 42′ 2″ Veri

6° 38′ 44″ Perëndim


Castillejo de Martín Viejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ciudad Rodrigo-Sierra de Gata, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Castillejo de Martín Viejo ka 269 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 155.67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]