Castrillo Mota de Judíos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castrillo Mota de Judíos
Komunë dhe qytezë
noform
View of Castrillo Matajudíos, 2010
Flamuri_figura
Vendndodhja
Castrillo Mota de Judíos is located in Spanjë
Castrillo Mota de Judíos
Castrillo Mota de Judíos

Koordinatat: 42°18′37″V 4°10′25″P / 42.31028°V 4.17361°P / 42.31028; -4.17361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Odra-Pisuerga
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22 km2
Lartësia 791 m (m.n.d.)
Popullsia 64 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1035
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9107
Koordinatat 42° 18′ 37″ Veri

4° 10′ 25″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.castrillomatajudios.es


Castrillo Mota de Judíos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Odra-Pisuerga, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Castrillo Mota de Judíos ka 64 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]