Castuera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castuera
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Castuera is located in Spanjë
Castuera
Castuera

Koordinatat: 38°43′23″V 5°32′40″P / 38.72306°V 5.54444°P / 38.72306; -5.54444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku La Serena
Kryetari i Bashkisë Manuel Paolo Atalaya de Tena Guillén
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 432 km2
Lartësia 512 m (m.n.d.)
Popullsia 6255 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6420
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 38° 43′ 23″ Veri

5° 32′ 40″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.castuera.es


Castuera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Serena, të provincës Badajoz, në Extremadura. Castuera ka 6255 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 432 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]