Catí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Catí
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Catí is located in Spanjë
Catí
Catí

Koordinatat: 40°28′17″V 0°1′20″P / 40.47139°V 0.02222°P / 40.47139; -0.02222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alt Maestrat
Kryetari i Bashkisë Manuel Puig Puig
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.3 km2
Lartësia 661 m (m.n.d.)
Popullsia 861 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Catinenc, catinenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12513
Koordinatat 40° 28′ 17″ Veri

0° 1′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cati.es


Catí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Maestrat, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Catí ka 861 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 102.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]