Catoira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Catoira
Komunë
Vendndodhja
Catoira is located in Spanjë
Catoira
Catoira

Koordinatat: 42°40′0″V 8°43′18″P / 42.66667°V 8.72167°P / 42.66667; -8.72167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku Caldas
Kryetari i Bashkisë Alberto García García (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.1 km2
Popullsia 3473 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Catoirenses
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 40′ 0″ Veri

8° 43′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.catoira.gal


Catoira është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Caldas, të provincës Pontevedra, në Galicia. Catoira ka 3473 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]