Caudete

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caudete
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Caudete is located in Spanjë
Caudete
Caudete

Koordinatat: 38°42′16″V 0°59′17″P / 38.70444°V 0.98806°P / 38.70444; -0.98806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Albacete
Qarku Altiplanicie de Almansa
Kryetari i Bashkisë José Miguel Molla
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 142 km2
Lartësia 557 m (m.n.d.)
Popullsia 10551 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2660
Prefiksi +34 (Spain) + 967 (Albacete)
Koordinatat 38° 42′ 16″ Veri

0° 59′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.caudete.es


Caudete është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Altiplanicie de Almansa, të provincës Albacete, në Castile-La Mancha. Caudete ka 10551 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 142 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]