Cazarilh-Laspènes

Coordinates: 42°48′39″N 0°34′42″E / 42.8108°N 0.5783°E / 42.8108; 0.5783
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kadelë dhe Penas
Pamje e përgjithshme e fshatit
Pamje e përgjithshme e fshatit
Cazarilh-Laspènes is located in Earth
Cazarilh-Laspènes (Earth)
Koordinatat: 42°48′39″N 0°34′42″E / 42.8108°N 0.5783°E / 42.8108; 0.5783
VendiFranca
Sipërfaqja
1
2.370 km2 (0.915 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
16
 • Dendësia68/km2 (17/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Cazarilh-Laspènes (Ocitanisht: Cadelh e las Penas ; Shqip: Kadela dhe Penasi) [1] është një komunëdepartamentin Haute-GaronneFrancën jugperëndimore. Para vitit 2014, njihej si Cazaril-Laspènes.

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
196234—    
196830−11.8%
197527−10.0%
198217−37.0%
199017+0.0%
199919+11.8%
200822+15.8%
  1. ^ Décret n° 2014-1447 3 December 2014 (in frëngjisht)