Celanova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Celanova
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Celanova is located in Spanjë
Celanova
Celanova

Koordinatat: 42°9′7″V 7°57′27″P / 42.15194°V 7.95750°P / 42.15194; -7.95750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Ourense
Qarku Terra de Celanova
Kryetari i Bashkisë Antonio Mouriño Villar
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.31 km2
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32800
Koordinatat 42° 9′ 7″ Veri

7° 57′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.celanova.es


Celanova është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra de Celanova, të provincës Ourense, në Galicia. Celanova ka 6020 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67.31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]