Centelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Centelles
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Centelles is located in Spanjë
Centelles
Centelles

Koordinatat: 41°47′58″V 2°13′18″L / 41.79944°V 2.22167°L / 41.79944; 2.22167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Miquel Arisa i Coma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.13 km2
Lartësia 496 m (m.n.d.)
Popullsia 7282 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Centellenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8540
Koordinatat 41° 47′ 58″ Veri

2° 13′ 18″ Lindje

Faqja Zyrtare www.centelles.com


Centelles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Centelles ka 7282 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]