Centre-du-Kebek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Centre-du-Kebek (kthjellim).


Centre-du-Kebek
Centre-du-Kebek
—  rajon administrativ  —
Centre-du-Kebek is located in Kanadaja
Centre-du-Kebek
Centre-du-Kebek
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Gjuha zyrtare Frëngjisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°16′55″V 72°04′23″P / 46.281806°V 72.073028°P / 46.281806; -72.073028 (Centre-du-Kebek)Koordinatat: 46°16′55″V 72°04′23″P / 46.281806°V 72.073028°P / 46.281806; -72.073028 (Centre-du-Kebek)
Sipërfaqja 6.921 km2
Popullsia 228.099 banorë 2006
Dendësia 32,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 30 korrik 1997
Zona Kohore UTC-5

Centre-du-Kebek është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 6921 km² dhe popullsi 228099 banorë[1]. U themelua më 30 korrik 1997.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek