Ceres Arena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
NRGi Arena.jpg
Emrat në të kaluarën NRGi Arena
Vendndodhja Aarhus, Danimarkë
Koordinatat 56°07′55″V 10°11′37″L / 56.13194°V 10.19361°L / 56.13194; 10.19361Koordinatat: 56°07′55″V 10°11′37″L / 56.13194°V 10.19361°L / 56.13194; 10.19361
Pronari Ceres Park & Arena
Kapaciteti 5,001 (4.394 ulëse)
Ndërtimi
Hapur 2001
Arkitekti Axel Høeg-Hansen
Përdoruesit
Aarhus Håndbold (2001-present)
Bakken Bears (????-2012)

Ceres Arena është sallë e sportit ku luhet hendbolli. Salla u hap në vitin 2001 dhe ka kapacitet me 5001 spektator.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]