Cerezo de Río Tirón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cerezo de Río Tirón
Komunë dhe qytezë
noform
View of Cerezo Río Tirón, 2010
Vendndodhja
Cerezo de Río Tirón is located in Spanjë
Cerezo de Río Tirón
Cerezo de Río Tirón

Koordinatat: 42°29′27″V 3°8′8″P / 42.49083°V 3.13556°P / 42.49083; -3.13556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Montes de Oca
Kryetari i Bashkisë Raúl Sobrino Garrido (PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.92 km2
Lartësia 663 m (m.n.d.)
Popullsia 630 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9270
Koordinatat 42° 29′ 27″ Veri

3° 8′ 8″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cerezoderiotiron.es


Cerezo de Río Tirón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montes de Oca, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Cerezo de Río Tirón ka 630 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 60.92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]