Cervelló

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cervelló
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Cervelló is located in Spanjë
Cervelló
Cervelló

Koordinatat: 41°23′52″V 1°57′28″L / 41.39778°V 1.95778°L / 41.39778; 1.95778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.11 km2
Lartësia 122 m (m.n.d.)
Popullsia 8187 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 23′ 52″ Veri

1° 57′ 28″ Lindje


Cervelló është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Cervelló ka 8187 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]