Chanathip Songkrasin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chanathip Songkrasin
Të dhënat personale
Emri i plotëChanathip Songkrasin
Data e lindjes (1993-10-05) 5 Tetor, 1993 (27 vjeç)
Vendi i lindjesSam Phran, Tajlanda
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2015BEC Tero Sasana FC73(8)
2016–2017Muangthong United44(5)
2017–Hokkaido Consadole Sapporo
Ekipi kombëtar
2012–Stampa:THAf37(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Chanathip Songkrasin (lindur më 5 Tetor 1993) është një futbollist tajlanda.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin tajlanda ka luajtur 37 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:THAf
Vite Ndeshje Gola
2012 2 0
2013 3 2
2014 7 2
2015 5 0
2016 16 1
2017 4 0
Gjithsej 37 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]