Chantada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chantada
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Chantada is located in Spanjë
Chantada
Chantada

Koordinatat: 42°37′V 7°46′P / 42.617°V 7.767°P / 42.617; -7.767

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Chantada
Kryetari i Bashkisë Manuel Anxo Taboada Rodríguez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 176.7 km2
Lartësia 36 m (m.n.d.)
Popullsia 9014 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Chantadinos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27500
Faqja Zyrtare www.concellodechantada.es


Chantada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Chantada, të provincës Lugo, në Galicia. Chantada ka 9014 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 176.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]