Provinca Lugo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Lugo (provincë))
Jump to navigation Jump to search
Provinca Lugo
Popullsia
 • Total355.549
Demonym(s)spanjisht: Lugono/a

Lugo është një provincë e komunitetit autonom Galicia, në Spanjë. Lugo ka një popullsi prej 355,549 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9,856 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]