Charles-Émile Loo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Charles-Émile Loo (4 mars 1922 – 20 gusht 2016) ishte politikanë francezë. Ai ishte anëtarë në kuvendin francezë nga viti 1967 deri në vitin 1968, dhe prej vitit 1973 deri në vitin 1978.[1][2] Ai poashtu ishte anëtarë në Parlamentin Evropian që nga viti 1979 deri në vitin 1989.[2][3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Charles-Emile Loo". National Assembly. Marrë më gusht 22, 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ a b "Décès de Charles-Emile Loo, ancien député PS". Le Figaro. 20 gusht 2016. Marrë më gusht 22, 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Charles-Emile LOO". European Parliament. Marrë më gusht 22, 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)