Charlotte's Web (film 1973)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Charlotte's Web është një film i animuar amerikan i vitit 1973 nga regjisori Charles A. Nichols dhe Iwao Takamoto. Filmi u shpërndarë nga studio Hanna-Barbera dhe shfaqur për herë të parë në ShBA me 1 mars 1973. Një vazhdim i filmit, Charlotte's Web 2: Wilbur's Great Adventure u shfaq ne 2003.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]