Chicoutimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Chicoutimi (kthjellim).


Chicoutimi
—  qytet  —
Chicoutimi is located in Kanadaja
Chicoutimi
Chicoutimi
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Saguenay-Lac-Saint-Jean
Komuna Saguenay (Kebek)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°25′40″V 71°03′33″P / 48.427778°V 71.059167°P / 48.427778; -71.059167 (Chicoutimi)Koordinatat: 48°25′40″V 71°03′33″P / 48.427778°V 71.059167°P / 48.427778; -71.059167 (Chicoutimi)
Sipërfaqja 146,89 km2
Popullsia 67.311 banorë 2006
Dendësia 458,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5

Chicoutimi është një qytetSaguenay-Lac-Saint-Jean, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 146.89 km² dhe popullsi 67311 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek