Chikara Fujimoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chikara Fujimoto
Chikara Fujimoto.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëChikara Fujimoto
Data e lindjes (1977-10-31) 31 Tetor, 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesYamaguchi, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–1998Avispa Fukuoka
1999–2002Sanfrecce Hiroshima
2003Nagoya Grampus Eight
2004Vissel Kobe
2005–2011Omiya Ardija
2012–2014Roasso Kumamoto
Ekipi kombëtar
2001Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Chikara Fujimoto (lindur më 31 Tetor 1977) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]