Choei Sato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Choei Sato
Të dhënat personale
Emri i plotëChoei Sato
Data e lindjes (1951-04-15) 15 Prill, 1951 (70 vjeç)
Vendi i lindjesYamagata, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1974–1988Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1978Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Choei Sato (lindur më 15 Prill 1951) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1978 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]