Chris Griffin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Christopher Cross "Chris" Griffin është personazh i cili luan në serialin e animuar Family Guy. Ai është djali i Peter Griffin dhe Lois Griffin. Ai është vëllai i Stewie Griffin dhe Meg Griffin. Zëri i tij dublohet nga Seth Green.

Ai ka flokë të verdha, maicë të kaltërt, pantallona të zeza, këpuca të bardha me vija të kuqe dhe kapelë të portokalltë dhe të zezë. Në disa epizoda ka pasur vathë të arta.