Churchill (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Churchill (kthjellim).


Churchill
—  qytet  —
Pamje nga Churchill (Manitoba)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Ndarja statistikore Northern Region
Statistika dhe Territori
Koordinatat 58°44′43″V 94°06′54″P / 58.7454°V 94.1149°P / 58.7454; -94.1149 (Churchill)Koordinatat: 58°44′43″V 94°06′54″P / 58.7454°V 94.1149°P / 58.7454; -94.1149 (Churchill)
Lartësia 0 m (n.n.d)
Sipërfaqja 53,96 km2
Popullsia 923 banorë 2006
Dendësia 17,11 banorë/km2
Prefiksi 204
Kodi Postar R0B 0E0
Vendndodhja
Churchill is located in Kanadaja
Churchill
Churchill
www.churchill.ca

Churchill është një qytetNorthern Region, provinca Manitoba, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 53.96 km² dhe popullsi 923 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba