Cimanes de la Vega

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cimanes de la Vega
Qytet
Flamuri_figura
Vendndodhja
Cimanes de la Vega is located in Spanjë
Cimanes de la Vega
Cimanes de la Vega

Koordinatat: 42°7′2″V 5°35′58″P / 42.11722°V 5.59944°P / 42.11722; -5.59944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku Cimanes de la Vega
Kryetari i Bashkisë Dionisio Zamora Ramos
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.04 km2
Lartësia 720 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24239
Prefiksi 987
Koordinatat 42° 7′ 2″ Veri

5° 35′ 58″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cimanesdelavega.com


Cimanes de la Vega është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cimanes de la Vega, të provincës León, në Castile dhe León. Cimanes de la Vega ka 569 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.04 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]