Jump to content

Cinctorres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cinctorres
Town Hall.
Town Hall.
Stema zyrtare e Cinctorres
Popullsia
 • Gjithsej498
Emri i banorëveCinctorrà
Faqja zyrtarewww.cinctorres.com

Cinctorres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ports, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Cinctorres ka 498 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.9 km2.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]