Coevorden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Coevorden (kthjellim).


Coevorden
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Coevorden.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Drenthe – stema Drenthe
Kryeqëndra Coevorden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°39′00″V 6°43′59″L / 52.65°V 6.733°L / 52.65; 6.733 (Coevorden)Koordinatat: 52°39′00″V 6°43′59″L / 52.65°V 6.733°L / 52.65; 6.733 (Coevorden)
Sipërfaqja 299,68 km2
Popullsia 35.916 banorë 2011
Dendësia 119,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0524, 0528, 0591
Kodi Postar 7740-7759, 7840-7843, 7845-7857, 7860-7869, 7917, 7929
Kodi statistikor 0109
Coevorden is located in Hollandë
Coevorden
Coevorden
Coevorden – harta_foto
www.coevorden.nl

Coevorden është një komunë në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 299.68 km² dhe popullsi 35916 banorë[1]. Coevorden është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Drenthe