Colmenar del Arroyo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colmenar del Arroyo
Komunë
noform
City Hall.
Vendndodhja
Colmenar del Arroyo is located in Spanjë
Colmenar del Arroyo
Colmenar del Arroyo

Koordinatat: 40°25′14″V 4°11′54″P / 40.42056°V 4.19833°P / 40.42056; -4.19833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Sierra Oeste de Madrid
Kryetari i Bashkisë Ana Belén Barbero Martín
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.57 km2
Lartësia 690 m (m.n.d.)
Popullsia 1446 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 25′ 14″ Veri

4° 11′ 54″ Perëndim


Colmenar del Arroyo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Oeste de Madrid, të provincës Madrid, në Madrid. Colmenar del Arroyo ka 1446 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.57 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]