Comfort Ocran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Comfort Ocran është një folëse motivimi dhe autore nga Gana. Ajo është Drejtoresha e Përgjithshme e Legacy & Legacy (një kompani konsulence menaxhimi) [1] dhe Drejtorsh Ekzekutive e Springboard Roadshow Foundation (një platformë për zhvillimin dhe mentorimin e të rinjve). [2] Ajo është gjithashtu bashkë-themeluese e Combert Impressions.

Edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Comfort mban një diplomë master në Gjuhësi nga Universiteti i Ganës.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komfort është një anëtare e Institutit Aspen dhe Iniciativës së Lidershipit të Afrikës. Ajo është gjithashtu një anëtare e Programit të Udhëheqjes Ndërkombëtare të Vizitorëve. [3] Ajo, në bashkëpunim me bashkëshortin e saj Albert, iu dha Çmimi i Lidershipit të Ekselencës për zhvillimin e të rinjve. [4] Ajo u votua si një nga personalitetet më me influencë të Ganës për vitin 2014. [5]

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ajo është e martuar me Albert Ocran, një folës ndërkombëtar motivimi. [6][7] Ajo ka tre fëmijë, Joojo, Naana dhe Nhyira.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Home - Legacy & Legacy". legacyandlegacy.com.gh. Arkivuar nga origjinali më 27 nëntor 2017. Marrë më 15 nëntor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "About Springboard Road Show Foundation (SRSF)". springboard.com.gh (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 15 nëntor 2017.
  3. ^ "IVLP - Bureau of Educational and Cultural Affairs". state.gov (në anglisht).
  4. ^ Ghana, Daily Guide. "Excellent Leadership Awards Group Honours Personalities -" (në anglisht). Marrë më 2015-08-08.
  5. ^ "Dr Mensah Otabil is Ghana's Most Influential Person, 2014 -Survey". Graphic Online (në anglisht).
  6. ^ "Mr.Albert Ocran, CEO of Combert". www.careersghana.com (në anglisht). Marrë më 8 gusht 2015.
  7. ^ "Comfort Ocran". www.agln.aspeninstitute.org. Aspen Global Leadership Network. Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2015. Marrë më 8 gusht 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)