Corazón valiente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Corazón Valiente (Fearless Heart), i njohur fillimisht si Caidas del Cielo, është një telenovelë në spanjisht prodhuar nga Telemundo Studios në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Miami, duke shfaqur një ansambël të hedhur. Adriana Fonseca, Ximena Duque, José Luis Resezez dhe Fabián Ríos luajtën si protagonistët kryesorë, ndërsa Aylin Mujica dhe Manuel Landeta luajtën si antagonistët kryesorë.

Telemundo shfaqi javën e natës Corazón Valiente në orën 21:00 / 8c nga data 6 mars 2012 deri më 7 janar 2013, duke zëvendësuar Flor Salvaje. Më 8 janar 2013, La Patrona zëvendësoi Corazón Valiente. Si me shumicën e telenovelave të tjera, rrjeti transmetoi titrat në gjuhën angleze si titra të mbyllura në CC3. Corazon Valiente, është transmetuar edhe në Shqipëri.

Përmbajta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo është historia e miqësisë mes dy vajzave në një qytet të largët meksikan të quajtur Valle de Bravo. Ángela Valdez (Sofía Sanabria), e përulur dhe e ëmbël, ishte vajza e Miguel Valdezit (Jorge Luis Pila), truproja e familjes së fuqishme dhe të pasur Sandoval Navarro. Samantha Sandoval Navarro ishte vajza e pasur e ruajtur nga Miguel Valdéz. Jeta e dy vajzave ndryshohet përgjithmonë kur Samantha është rrëmbyer, duke rezultuar në Miguel Valdez sakrifikuar jetën e tij për ta shpëtuar atë. Pas asaj që ndodhi, vajzat u ndanë. \ Ángela dhe Samantha takohen përsëri pas tetëmbëdhjetë vjetësh. Ángela (Adriana Fonseca) është martuar me Luis Martínez (Gabriel Valenzuela); Ka një vajzë, Violeta (Nicole Arci), dhe punon si një bukëpjekës. Nga ana e saj, Samantha (Ximena Duque) punon si një roje trupore. Samantha vjen me idenë e thirrjes së Angelait për të punuar me të; Ángela e pranon dhe e cakton misionin për të mbrojtur Génesis Arroyo, e bija e një avokati multimilionaire të quajtur Juan Marcos Arroyo (Jose Luis Resendez) i cili për fat të keq është i martuar me Isabel Uriarte (Sonya Smith), një grua krenare dhe e keqe e cila është e pabesë madje edhe truproja e tij. Ndërkohë, Samantha urdhërohet të mbrojë Willy del Castillo (Fabián Ríos), dashurinë e saj të parë, e cila është bërë një playboy dhe grua e çuditshme. Samantha vendos të mos zbulojë asgjë nga e kaluara e saj, por ai përfundon duke zbuluar se kush është dhe dashuria lind mes tyre.

Kështu, Ángela dhe Samantha do të duhet të luftojnë me të gjitha pengesat që armiqtë e tyre do t'i vënë në mënyrë që të jenë të lumtur me njerëzit që ata duan, ndërsa gjithmonë kanë një zemër të guximshme.

Aktoret[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Adriana Fonseca si Ángela Valdez
 • José Luis Reséndez si Juan Marcos Arroyo
 • Aylin Mujica si Fernanda del Castillo / Victoria Villafañe
 • Ximena Duque si Samantha Sandoval Navarro / Samantha Valdez Navarro
 • Fabián Ríos si Guillermo "Willy" del Castillo
 • Vanessa Pose si Emma Arroyo
 • Jon-Michael Ecker si Pablo Peralta
 • Sonya Smith si Isabel Uriarte de Arroyo
 • Jorge Luis Pila si Miguel Valdéz
 • Manuel Landeta si Bernardo del Castillo
 • Katie Barberi si Perla Navarro
 • Leonardo Daniel si Darío Sandoval
 • Gilda Haddock si Estela de Valdéz
 • Gabriel Valenzuela si Luis Martínez / Camilo Martínez
 • José Guillermo Cortines si Renzo Mancilla
 • Tatiana Capote si Ofelia Ramírez
 • Alejandro López si Vicente La Madrid
 • Lino Martone si Diego Villareal
 • Roberto Plantier si Gabriel La Madrid
 • Priscila Perales si Nelly Balbuena
 • Ahrid Hannaley si Cecilia
 • Briggitte Bozzo si Génesis Arroyo
 • Nicole Arci si Violeta Martínez
 • Carolina Tejera si Lorena Barrios
 • Gabriel Porras si Miguel Valdez Gutiérrez
 • Brenda Asnicar si Fabiola Arroyo / Fabiola Ferrara
 • Angeline Moncayo si Laura Aguilar
 • Alba Roversi si Nora / La Madrina
 • Daniela Navarro si Clara Salvatierra
 • Pablo Azar si Gustavo Ponte
 • Gregorio Pernia si Javier del Toro / El Verdugo / Javier Falcón
 • Miguel Varoni si Jesús Matamoros / El Mesiás

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]