Jump to content

Telemundo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Telemundo është një kompani që realizon telenovela latine në spanjisht dhe është pronë e NBC Universal.

Telemundo u shfaq për herë të parë me 28 mars 1954.

Rivalja kryesore e saj është Univision.


Telenovela aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Telemundo ne Kolumbi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktualisht, Telemundo prodhon telenovela ne Kolumbi me RTI Colombia.


Telenovela[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Te tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]