Corbera d'Ebre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corbera d'Ebre
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Corbera d'Ebre is located in Spanjë
Corbera d'Ebre
Corbera d'Ebre

Koordinatat: 41°4′43″V 0°28′36″L / 41.07861°V 0.47667°L / 41.07861; 0.47667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Terra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.1 km2
Lartësia 337 m (m.n.d.)
Popullsia 1204(katalonisht) Informació de l'Institut d'Estadística de Catalunya Retrieved 8 July 2013. banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43048
Koordinatat 41° 4′ 43″ Veri

0° 28′ 36″ Lindje


Corbera d'Ebre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Corbera d'Ebre ka 1204 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]