Coria, Cáceres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coria, Cáceres
Qytet
Vendndodhja
Coria, Cáceres is located in Spanjë
Coria, Cáceres
Coria, Cáceres

Koordinatat: 39°59′V 6°32′P / 39.983°V 6.533°P / 39.983; -6.533

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Vegas del Alagón
Kryetari i Bashkisë José Manuel García Ballester (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.coria.org/ayto2010/index.asp


Coria, Cáceres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vegas del Alagón, të provincës Cáceres, në Extremadura. Coria, Cáceres ka 12896 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 103 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]