Cornudella de Montsant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cornudella de Montsant
Komunë
noform
The town with the massive escarpments in the background
Stema_figura
Vendndodhja
Cornudella de Montsant is located in Spanjë
Cornudella de Montsant
Cornudella de Montsant

Koordinatat: 41°16′1″V 0°54′22″L / 41.26694°V 0.90611°L / 41.26694; 0.90611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Castan Estivill
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.5 km2
Lartësia 533 m (m.n.d.)
Popullsia 1015 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cornudellencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43360
Koordinatat 41° 16′ 1″ Veri

0° 54′ 22″ Lindje

Faqja Zyrtare www.cornudella.altanet.org


Cornudella de Montsant është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Cornudella de Montsant ka 1015 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]