Corral de Almaguer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corral de Almaguer
Komunë
Vendndodhja
Corral de Almaguer is located in Spanjë
Corral de Almaguer
Corral de Almaguer

Koordinatat: 39°45′34″V 3°9′54″P / 39.75944°V 3.16500°P / 39.75944; -3.16500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku La Mancha
Kryetari i Bashkisë Juliana Fernández de la Cueva Lominchar(2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 326 km2
Lartësia 714 m (m.n.d.)
Popullsia 6194 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Corraleño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45880
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 45′ 34″ Veri

3° 9′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.corraldealmaguer.es


Corral de Almaguer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Mancha, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Corral de Almaguer ka 6194 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 326 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]