Coruña del Conde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coruña del Conde
Komunë dhe qytezë
noform
Hermitage of Santo Cristo de San Sebastián (11th or 12th century). Its square apse is of Visigothic origin.
Vendndodhja
Coruña del Conde is located in Spanjë
Coruña del Conde
Coruña del Conde

Koordinatat: 41°45′57″V 3°23′30″P / 41.76583°V 3.39167°P / 41.76583; -3.39167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Ribera del Duero
Kryetari i Bashkisë José Ángel Esteban Hernando (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32 km2
Lartësia 903 m (m.n.d.)
Popullsia 125 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9410
Koordinatat 41° 45′ 57″ Veri

3° 23′ 30″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.xn--coruadelconde-lkb.es


Coruña del Conde është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera del Duero, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Coruña del Conde ka 125 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]