Cospeito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cospeito
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Cospeito is located in Spanjë
Cospeito
Cospeito

Koordinatat: 43°14′10″V 7°33′30″P / 43.23611°V 7.55833°P / 43.23611; -7.55833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku Terra Chá
Kryetari i Bashkisë Armando Castosa Alvariño (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 144.9 km2
Lartësia 762 m (m.n.d.)
Popullsia 5275 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cospeitense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27377
Prefiksi 982
Koordinatat 43° 14′ 10″ Veri

7° 33′ 30″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.concellocospeito.com


Cospeito është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Chá, të provincës Lugo, në Galicia. Cospeito ka 5275 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 144.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]