Costur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Costur
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Costur is located in Spanjë
Costur
Costur

Koordinatat: 40°7′V 0°10′P / 40.117°V 0.167°P / 40.117; -0.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alcalatén
Kryetari i Bashkisë Luis Gregori Herrando
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.9 km2
Lartësia 465 m (m.n.d.)
Popullsia 588 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Costureros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12119


Costur është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcalatén, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Costur ka 588 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Costur – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale