Creixell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Creixell
Komunë
Stema_figuraBandera de Creixell.svg
Vendndodhja
Creixell is located in Spanjë
Creixell
Creixell

Koordinatat: 41°10′10″V 1°26′32″L / 41.16944°V 1.44222°L / 41.16944; 1.44222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.46 km2
Lartësia 48 m (m.n.d.)
Popullsia 3319 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Creixellencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43839
Koordinatat 41° 10′ 10″ Veri

1° 26′ 32″ Lindje


Creixell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Creixell ka 3319 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.46 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]